Aston Martin DBX

Fabryka Astona Martina w Macedonii…

Aston Martin rozważa budowę nowej fabryki w Macedonii, państwie powstałym po rozpadzie Jugosławii, graniczącym z Albanią, Bułgarią, Grecją, Kosowem i Serbią. To dość nietypowe miejsce na taką inwestycję, ale podobno rząd Macedonii przebił ofertę konkurentów.

Aston Martin DBX

Aston Martin od dłuższego czasu szuka miejsca pod budowę nowej fabryki, w której będzie produkowany luksusowy crossover DBX. Firma brała pod uwagę kilkanaście lokalizacji, wśród których znajdowały się Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Bliski Wschód oraz jeden z krajów Europy Wschodniej.

Największe szanse dawano amerykańskiemu stanowi Alabama oraz dwóm miejscowościom w Środkowej Anglii. Agencja Reuters napisała, że ostatnio Aston Martin coraz poważniej rozważa budowę nowej fabryki w okolicach Skopje, stolicy Macedonii.

Według Reutersa, rząd Macedonii składał już ofertę zarządowi Astona Martina, ale został ona odrzucona. Jeden z wysokich urzędników ze Skopje powiedział ostatnio, że ponownie przedstawiono „dobrą ofertę„.

Ostateczna decyzja w sprawie budowy nowej fabryki zostanie podjęta za kilka tygodni przez zarządy włoskiej firm Investindustrial oraz kuwejckiej Tejara Capital, które są głównymi udziałowcami Astona Martina.

 

(Źródło: Reuters, Automotive News)

11 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE