CES 2016 – Las vegas Chevrolet Bolt samochody elektryczne

Elektryczny Chevrolet Bolt za 30 000 dolarów

General Motors zaprezentował elektryczny samochód Chevrolet Bolt, który trafi do sprzedaży pod koniec 2016 roku. Nowy pojazd Chevroleta będzie kosztował około 30 000 dolarów. Niewykluczone, że Bolt będzie miał swojego europejskiego odpowiednika pod marką Opel.

CES 2016 – Las vegas Chevrolet Bolt samochody elektryczne

Światowa premiera Chevroleta Bolta odbędzie się za kilka dni na salonie samochodowym w Detroit, ale General Motors zdecydował się na przedpremierowy pokaz elektrycznego samochodu na salonie elektroniki użytkowej w Las Vegas.

Amerykański koncern nie ujawnił jeszcze wszystkich szczegółów dotyczącego Chevroleta Bolta i ograniczył się do przekazania informacji dotyczącej zasięgu – Bolt na naładowanych do pełna akumulatorach przejedzie do 320 km.

Poza tym samochód będzie wyposażony w aktywną nawigację, która będzie dobierała trasę pozwalającą na pokonanie jak najdłuższego dystansu oraz przebiegającą w pobliżu punktów ładowania akumulatorów.

Chevrolet Bolt będzie kosztował około 30 000 dolarów, czyli będzie tańszy o 12 000 dolarów od BMW i3.

Nie można wykluczyć, że Bolt trafi również na rynek europejski, gdzie będzie oferowany pod marką Opel. Podobną taktykę zastosowano kilka lat temu z Chevroletem Voltem, który w Europie był oferowany jako Opel Ampera.

CES 2016 – Las vegas Chevrolet Bolt samochody elektryczne
6 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery