Afera Volkswagena Dieselgate Robert Bosch

Dochodzenie Boscha w sprawie afery Volkswagena

Niemiecki koncern Robert Bosch przeprowadzi wewnętrzne dochodzenie, którego celem jest sprawdzenie, czy któryś z pracowników Boscha mógł uczestniczyć w aferze związanej z nielegalnym oprogramowaniem zaniżającym emisję spalin w samochodach Volkswagena.

Szef Boscha Volkmar Denner powiedział podczas konferencjo prasowej, że koncern przeprowadzi wewnętrzne dochodzenie, ale pełną odpowiedzialność za skandal związany z ingerencją w oprogramowanie zaniżające wyniki emisji spalin ponosi Volkswagen.

Denner podkreślił, że wyłącznie producent samochodu może w pełni ingerować w systemy sterowania układem napędowym, ponieważ ma dostęp do układów elektronicznych odpowiedzialnych za pracę silnika i układu wydechowego.

Na pytanie, czy zmiana ustawień silnika odbyła się głównie za pośrednictwem oprzyrządowania dostarczonego przez Boscha, Volkmar Denner odpowiedział: „Układ napędowy jest złożony z wielu elementów i podzespołów, więc korzysta się z wielu dostawców„.

Bosch, jako dostawców elementów do silników wysokoprężnych, nie odnotował spadku sprzedaży Diesli, ale długoterminowe dostawy podzespołów są niepewne. Denner zauważył, że nasilenie kontroli i zaostrzeni przepisów doprowadzi w końcu do wycofania się części koncernów samochodowych z silników wysokoprężnych. Szef koncernu Boscha bronił Diesli i podkreślał, że katalizatory najnowszej generacji mogą przyczynić się do obniżenia poziomu zanieczyszczeń powietrza w dużych miastach.

Koncern Robert Bosch, jako grupa przemysłowa działająca w branżach motoryzacyjnej i artykułów gospodarstwa domowego, w 2015 roku odnotowała wzrost przychodów o 10 procent do kwoty 70,6 mld euro.  

27 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE