Afera Volkswagena Christine Hohmann-Dennhardt Dieselgate Louis Freeh

Grupa Volkswagena chce zatrudnić byłego szefa FBI Louisa Freeha, który będzie negocjował z władzami Stanów Zjednoczonych wysokość kar za stosowanie nielegalnego oprogramowania w samochodach niemieckiego koncernu oraz przekroczenie norm emisji spalin. Amerykańskie władze chcą od Volkswagena 46 mld dolarów.

Afera Volkswagena Christine Hohmann-Dennhardt Dieselgate Louis Freeh

Niemiecki dziennik Sueddeutsche Zeitung napisał, że prawniczka Volkswagena Christine Hohmann-Dennhard naciskała na zarząd koncernu, by ten zatrudnił Louisa Freeha na stanowisku konsultanta do spraw negocjacji a rządem USA. Hohmann-Dennhard poznała Freeha kilka lat temu, gdy pracowała dla zarządu Daimlera jako doradca prawny na światowych rynkach. Louis Freeh w 2010 roku doradzał Daimlerowi w procesie związanym z wręczaniem łapówek, który zakończył się nałożeniem na Daimlera kary finansowej w wysokości 185 mln dolarów.

Freeh ma doradzać Volkswagenowi w negocjacjach z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, który chce ukarać niemiecki koncern maksymalną kwotą 46 mld dolarów za oszustwa związane z emisją spalin. Rzecznik Volkswagena powiedział, że nie będzie komentował doniesień na temat zatrudnienia Freeha, ponieważ są to „spekulacje”.

66-letni Louis Freeh był szefem FBI w latach 1993 – 2001.

Christine Hohmann-Dennhardt była pierwszą kobietą w zarządzie Daimlera. Specjalnie dla niej stworzono departament prawny, który nadzorował działalność koncernu na światowych rynkach. Choć Hohmann-Dennhardt miała kontrakt z Daimlerem do 2017 roku, to w ubiegłym roku zarząd Volkswagena zwrócił się z prośbą do Daimlera o skrócenie umowy z prawniczką. Od 1 stycznia 2016 roku Christine Hohmann-Dennhardt jest doradcą zarządu grupy Volkswagena.

 

(Źródło: Sueddeutsche Zeitung, Automotive News, CNN)

19 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Ludzie