Nissan GT-R Richard Candler samochody autonomiczne

Autonomiczny Nissan GT–R? A jednak…

Nissan GT-R następnej generacji ma jeździć po torze bez kierowcy? Ta nieco szokująca wizja jest całkiem realna, o czym poinformował Richard Candler z Nissana w rozmowie z brytyjskim Top Gearem.

Nissan GT-R Richard Candler samochody autonomiczne

Richard Candler, człowiek odpowiedzialny w Nissanie za rozwój zaawansowanych technologii, stwierdził, że skoro do 2020 roku Nissan wprowadzi 10 modeli wyposażonych w systemy jazdy autonomicznej, to nic nie stoi na przeszkodzie, by tego typu system trafił do samochodów wyczynowych.

Ostatni Nissan GT-R Nismo okrążył tor Nurburgring w czasie 7 minut i 8 sekund z Michaelem Krummem za kierownicą” – mówi Candler dla TG – „Wybierasz ustawienie Michaela Krumma w trybie jazdy autonomicznej, włączasz je i zanim się zorientujesz, już jedziesz po torze. Coś, co dla większości ludzi jest nieosiągalne, nagle znajduje się w zasięgu ręki”.

Richard Candler wyjaśnia, że kierowca samochodu w każdej chwili będzie miał możliwość wyłączenia trybu jazdy autonomicznej à la Krumm i przejęcia całkowitej kontroli nad samochodem. Podobnie będzie to wyglądała w wypadku wszystkich autonomicznych pojazdów Nissana: „Nasze systemy stworzyliśmy z myślą o kierowcy, który zawsze będzie miał nad nimi kontrolę”.

17 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Technologie