Alfa Romeo Q2 Alfa Romeo Q4 Audi Q2 Audi Q4 Maserati Q4

Audi kupiło od Alfy Romeo prawa do symboli Q2 i Q4. Dzięki temu niemiecka marka jest właścicielem kompletu znaków towarowych od Q1 poczynając, a na Q9 kończąc. Po raz pierwszy oznaczenie Q2 pojawi się na crossoverze Audi, które prawdopodobnie zadebiutuje w marcu na salonie samochodowym w Genewie.

Alfa Romeo Q2 Alfa Romeo Q4 Audi Q2 Audi Q4 Maserati Q4

Pierwszy raz oznaczenie Q4 pojawiło się w 1992 roku i było ono zastrzeżone dla Alfy Romeo 155 z napędem na cztery koła. Rok później napęd na cztery koła zadebiutował w Alfie Romeo 164 Q4. Jednak najbardziej znanymi modelami Alfy Romeo oznaczonymi symbolem Q4 były modele 156 Sportwagon Q4 i Crosswagon Q4 – ten ostatni miał większy prześwit nadwozia.

Oznaczenie Q4 jest jeszcze stosowane w odniesieniu do dwóch aktualnych modeli Maserati z napędem na cztery koła – Quattroporte S Q4 oraz Ghibli S Q4. Nie wiadomo, kiedy symbol Q4 ostatecznie zniknie z marki Maserati.

 

Alfa Romeo Q2 Alfa Romeo Q4 Audi Q2 Audi Q4 Maserati Q4

Oznaczenie Q2 odnosi się głównie do modeli Alfy Romeo 147 i Coupé GT, wyposażonych w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Audi oznaczone jako Q2 powinno zadebiutować w marcu na genewskim salonie samochodowym. Q2 będzie crossoverem zbudowanym na platformie MQB grupy Volkswagena, dostępnym z silnikami znanymi z Audi A1. Model Q4 będzie prawdopodobnie wersją coupé Audi A3 nowej generacji.

Szef Audi Rupert Stadler powiedział, że rozmowy w sprawie zakupu znaków towarowych Q2 i Q4 były prowadzone od roku i obydwie strony ustaliły, że nie ujawnią ceny transakcji.

Alfa Romeo Q2 Alfa Romeo Q4 Audi Q2 Audi Q4 Maserati Q4
18 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE