Audi e-tron Quattro CES 2016 – Las vegas

Audi e-tron Quattro w Las Vegas

W Las Vegas na międzynarodowej wystawie elektroniki użytkowej CES (Consumer Electronics Show) 2016 zaprezentowano koncepcyjne Audi e-tron Quattro, nafaszerowane najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Audi e-tron Quattro CES 2016 – Las vegas

Lista gadżetów zamontowanych w koncepcyjnym Audi jest tak długa, że ograniczymy się do tych najnowszych i – naszym zdaniem – najciekawszych. Ale zaczniemy od tego, co stanowi podstawę każdego pojazdu, czyli od silnika.

Audi e-tron Quattro jest napędzane trzema silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 503 KM, a napęd jest przekazywany na wszystkie koła. 95 kWh akumulatory znajdujące się między osiami zapewniają zasięg do 500 km.

Audi e-tron Quattro CES 2016 – Las vegas

Na desce rozdzielczej znajduje się wyświetlacza obsługujący tzw. platformę modułową, przygotowaną do obsługi najnowszego standardu łączności LTE Advanced, który może pobierać do samochodu dane z maksymalną prędkością 300 Mbit/s.

Za pomocą smartfona można zdalnie zablokować lub odblokować drzwi, obsługiwać klimatyzację, wprowadzić samochód na miejsce parkingowe, kontrolować ładowanie baterii i wprowadzać dane do pokładowego komputera. Funkcje te mogą być aktywowane również przez smartwatcha.

Kierowca samochodu będzie mógł na stałe zainstalować dodatkową kartę SIM (e-SIM), która nie wymaga dodatkowej aktywacji i pozwala korzystać z połączeń roamingowych w całej Unii Europejskiej. To rozwiązanie będzie dostępny w ciągu kilku miesięcy w nowych modelach A4 i Q7.

 

Audi e-tron Quattro CES 2016 – Las vegas

Technologia Car-to-X będzie wykorzystywała sieć telefonii komórkowej do przesyłania informacji o wypadkach, ograniczeniach prędkości, robotach drogowych i niebezpiecznych miejscach znajdujących się na trasie przejazdu.

W USA kierowca będzie otrzymywał również informację o sygnalizacji świetlnej, a komputer pokładowy zasugeruje prędkość jazdy, która pozwoli uniknąć zatrzymywania się na czerwonym świetle.

Audi e-tron Quattro CES 2016 – Las vegas

Technologia Audi Fit Drive przeanalizuje bieżące samopoczucie kierowcy na podstawie tętna, temperatury ciała, pogody i warunków drogowych. Komputer zasugeruje odpoczynek, zmianę trybu jazdy, a nawet ćwiczenia relaksujące.

Audi gwarantuje pełną ochronę danych zarejestrowanych przez komputer pokładowy. Wersja produkcyjna koncepcyjnego modelu e-tron Quattro ma pojawić się w 2018 roku.

Audi e-tron Quattro CES 2016 – Las vegas
7 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy