BMW Dieselgate

Afera VW nie wpłynie na sprzedaż BMW w USA

Choć afera Dieselgate może objąć w USA nawet 600 tysięcy samochodów grupy Volkswagena, to nie będzie miała żadnego wpływu na sprzedaż BMW z silnikami Diesla w Stanach Zjednoczonych.

Dyrektor badań i rozwoju BMW Klaus Frohlich powiedział, że nie widzi żadnych powodów, by wycofywać z rynku amerykańskiego modele BMW napędzane silnikami wysokoprężnymi.

Jedna trzecia naszych modeli serii X kupowanych w USA jest napędzana silnikami wysokoprężnymi” – powiedział Frochlich amerykańskiemu magazynowi Car and Driver – „Amerykanie będą wybierali ciężkie samochody z silnikami Diesla, ponieważ cena oleju napędowego jest bardzo niska, więc samochody hybrydowe typu plug-in nie są ekonomicznie atrakcyjne„.

Nie potwierdziły się doniesienia jednej z niemieckich gazet, która twierdziła, że silniki wysokoprężne BMW przekraczają amerykańskie normy emisji tlenków azotu. „W Europie i Stanach Zjednoczonych obowiązują takie same normy, więc BMW nie ma żadnego problemu z dostosowaniem swoich silników”

BMW sprzedaje obecnie w USA następujące modele z silnikami Diesla: BMW 328D xDrive sedan i kombi, BMW 535d z napędem na tył lub na wszystkie koła, BMW X3 xDrive28d oraz BMW X5 xDrive35d. Diesle stanowiły około sześciu procent całkowitej sprzedaży BMW w USA w 2015 roku.    

 

9 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy