Detroit Auto Show

11 stycznia startuje Detroit Auto Show

11 stycznia 2016 roku w Detroit rozpoczyna się jedna z największych wystaw samochodowych w USA – North American International Auto Show (NAIAS). Pierwsza wystawa odbyła się w 1899 roku, która w ciągu lat przekształciła się z lokalnej imprezy w jedną z najważniejszych wystaw samochodowych świata.

Detroit Auto Show

Wystawa w Detroit ma szczególne znaczenie dla amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego, bo w tym mieście mają swoje główne siedzibę przedstawiciele tzw. wielkiej amerykańskiej trójki, czyli Chrysler, Ford i General Motors. Nic dziwnego, że wizytę na tegorocznym show zapowiedział prezydent Barack Obama. Amerykańskie media podkreślają, że prezydent USA nie pojawi się na uroczystym otwarciu imprezy, ale dopiero 18 stycznia.

Tegoroczna wystawa w Detroit nie przyniesie szczególnych niespodzianek i wszyscy spodziewają się, że będzie to mieszanka kilku sportowych samochodów, luksusowych limuzyn i nowych technologii. Część premier nie ma żadnego znaczenia z europejskiego punktu widzenia, bo będą to modele skierowany wyłącznie na amerykański rynek. Jeżeli chodzi o nowe technologie, to namiastkę Detroit Auto Show można było zobaczyć kilka dni temu w Las Vegas na wystawie elektroniki użytkowej.

Wśród nowości, na które będzie warto zwrócić uwagę, pojawią się m.in. BMW X4 M40i, Genesis g90, Infiniti Q60 Coupe, Lexus LC 500, Mercedes E Klasa czy Volvo S90. Większości producentów zapowiedziało bezpośrednie transmisje z prezentacji, które będzie można śledzić w internecie.

Detroit Auto Show będzie dostępne dla publiczności od 16 do 24 stycznia. Jeżeli wybieracie się na tę imprezę, to dorzucamy garść dodatkowych informacji. Dorosła osoba zapłaci za bilet 13 dolarów, a dzieci od 7 do 12 lat oraz seniorzy od 65 lat zapłacą 7 dolarów. Wystawa jest zorganizowana w Cobo Center w Detroit.

Detroit Auto Show
10 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE