Renault-Nissan samochody autonomiczne

10 autonomicznych modeli do 2020 roku

Grupa Renault Nissan zapowiedziała wprowadzenie do 2020 roku 10 nowych modeli wyposażonych w technologię pozwalającą na jazdę w trybie autonomicznym. Pierwszy samochód zadebiutuje już w tym roku, a pozostałe pojawią się w ciągu najbliższych czterech lat.

Renault-Nissan samochody autonomiczne

Francusko-japoński grupa wprowadzi technologię autonomiczną w trzech etapach. Samochody trafią na rynki Chin, Japonii, Europy i Stanów Zjednoczonych, a technologia autonomiczna będzie oferowana w „przystępnej cenie w modelach głównego nurtu”.

W 2016 roku zadebiutuje samochód, który w trybie jazdy autonomicznej autostradą będzie sam hamował, zwalniał i przyśpieszał oraz utrzymywał się na wyznaczonym pasie ruchu. W 2018 roku system autonomiczny będzie sam oceniał stopień zagrożenia i i podejmował decyzję o zmianie pasa ruchu – dotyczy to zjazdu z autostrady oraz wyprzedzania innych samochodów. Pod koniec 2020 roku zadebiutują samochody, które w trybie jazdy autonomicznej będą mogły poruszać się w miastach.

9 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Technologie