samochód hybrydowy samochody autonomiczne samochody elektryczne Tesla tesla samochód

Za dwa lata Tesla będzie gotowa do uruchomienia produkcji seryjnej samochodu autonomicznego – tak twierdzi szef Tesli Motors Elon Musk w wywiadzie udzielonym magazynowi Fortune.

samochód hybrydowy samochody autonomiczne samochody elektryczne Tesla tesla samochód

Myślę, że w ciągu dwóch lat zakończymy wszystkie prace nad samochodem w pełni autonomicznym” – powiedział Elon Musk magazynowi Fortune – „Mamy już wszystkie elementy, które musimy udoskonalić, umieścić w odpowiednim miejscu i upewnić się, że działają w każdym środowisku i w każdych warunkach„.

Musk twierdzi, że budowa autonomicznego samochodu nie stanowi dziś zbyt wielkiego problemu, ale nie jest to tak proste, jak twierdzi haker George Hotz. W ciągu jednego miesiąca zbudował on w garażu pojazd autonomiczny na bazie Acury ILX. Hotz wyśmiał koncerny samochodowe, które inwestują miliony dolarów w autonomiczne samochody, czym wzbudził zachwyt niektórych mediów.

Elon Musk twierdzi, że autonomiczny pojazd Georga Hotza pojedzie sam autostradą z Los Angeles do San Diego, ale nie sądzi, że funkcja autonomicznej jazdy będzie działała na wszystkich drogach i autostradach oraz w każdych warunkach atmosferycznych.

Łatwo jest zbudować fajny pojedynczy samochód demonstracyjny” – powiedział Musk – „Trudno wprowadzić te rozwiązania do produkcji seryjnej, które muszą prawidłowo działać na milionach dróg na całym świecie w każdych warunkach – zimą, latem, w deszczu, w kurzu. Georg twierdzi, że rozmiar programu sterującego jego samochodem liczy 2000 linii kodu. OK, ale 2000 linii kodu nie obejmuje 8 miliardów miejsc na ziemi„.

Elon Musk uważa, że stworzenie za dwa lata w pełni autonomicznej Tesli nie oznacza, że w 2018 roku na drogach pojawią się samochody kierowane przez komputery. Na przeszkodzie stoją regulacje prawne, które już dziś nie nadążają za rozwojem technologicznym. Musk przewiduje, że prawnicy będą potrzebowali przynajmniej jednego roku na zmianę przepisów, a w niektórych regionach te zmiany mogą zająć nawet pięć lat.

Elon Musk twierdzi, że osoby odpowiedzialne za zmiany przepisów nie mają jeszcze wystarczająco dużo dowodów, że „statystycznie pojazd autonomiczny jest bezpieczniejszy od tradycyjnego samochodu„.    

  

  

samochód hybrydowy samochody autonomiczne samochody elektryczne Tesla tesla samochód
26 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy