Cannabix Technologies of Canada Lifeloc Narkotest

Po zalegalizowaniu marihuany w kilku stanach USA, Amerykanie rozpoczęli testy przenośnych urządzeń do wykrywania głównej substancji psychoaktywnej marihuany THC w wydychanym powietrzu.

Chemicy z Uniwersytetu Stanu Waszyngton w Pullman wraz z firmą Chemring prowadzą badania nad urządzeniem do wykrywania THC u kierowców. Celem tych prac jest stworzenie przenośnego urządzenia, które szybko i precyzyjnie wskaże poziom aktywnej substancji psychoaktywnej w ludzkim organizmie.

Obecnie, jeżeli policja podejrzewa kierowcę, że jest on pod wpływem narkotyków, musi pobrać krew do badania, czekać na wynik do kilku tygodni, a następnie przedłożyć wymiarowi sprawiedliwości bardzo dokładny wynik pomiaru. Zespół uniwersyteckich chemików z Pullman chce nie tylko skrócić ten proces, ale również uzyskać bardzo precyzyjny pomiar w wydychanym powietrzu każdej badanej osoby. Dopuszczalny poziom THC u kierowcy w stanach Waszyngton i Kolorado wynosi 5 nanogramów na mililitr.

W USA prace nad „trawomatem” prowadzą również producenci alkomatów Lifeloc oraz Cannabix Technologies of Canada.

 

25 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE