Afera Volkswagena Dieselgate EBI OLAF Unia Europejska

Bank finansował ekologiczne silniki VW

Werner Hoyer, szef Europejskiego Banku Inwestycyjnego, krótko po wybuchu afery Dieselgate powiedział, że Volkswagen pożyczył pieniądze na sfinansowanie produkcji ekologicznych silników. Proekologicznymi pożyczkami Volkswagena zainteresował się Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych.

Afera Volkswagena Dieselgate EBI OLAF Unia Europejska

OLAF (L’Office européen de lutte antifraude), czyli Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych Unii Europejskiej bada sprawę pożyczek udzielonych grupie Volkswagena przez EBI (Europejski Bank Inwestycyjny), będący instytucją finansową Unii Europejskiej.

Agencja informacyjna Bloomberg poinformowała, że OLAF wydał oświadczenie, w którym potwierdził prowadzenie dochodzenia w sprawie pożyczek udzielonych Volkswagenowi, podkreślając jednak: ” …nie oznacza to, że osoby lub podmioty zaangażowane dopuściły się nieprawidłowości. OLAF w pełni respektuje zasadę domniemania niewinności i prawa do obrony osób i podmiotów, których dotyczy dochodzenie„.

Rzecznik Volkswagena Eric Felber powiedział, że jest „zdumiony tym, iż publiczna instytucja nie informuje o swoich działaniach zainteresowanej strony„. Felber dodał, że Volkswagen rozmawiał już z EBI i ujawnił, na co zostały przeznaczone pieniądze pożyczone z banku.

OLAF jest odpowiedzialny za badanie nadużyć finansowych, korupcji, uchylanie się od płacenia podatków, ceł i innych opłat, które zasilają budżetu Unii Europejskiej.

16 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE