Herbert Diess samochody elektryczne VW e-Up

Volkswagen inwestuje w samochody elektryczne

Volkswagen prowadzi obecnie intensywne prace nad nową generacją płaskich akumulatorów, które będą montowane w przyszłych samochodach elektrycznych VW. Niemiecki koncern stara się poprawić swój wizerunek, który został poważnie nadszarpnięty aferą związaną z zaniżaniem emisji spalin.

Herbert Diess samochody elektryczne VW e-Up

Herbert Diess, szef marki VW, powiedział, że koncern pracuje nad płaskimi akumulatorami oraz odpowiednią platformą, na której będą budowane samochody napędzane silnikami elektrycznymi. To pozwoli na obniżenie kosztów produkcji pojazdów elektrycznych. Tę informację zamieściła agencja Bloomberg, powołując się na wywiad Herberta Diessa, który zostanie opublikowany w magazynie Insight wydawanym przez koncern Volkswagena.

Obecnie najbardziej rozpoznawalnym samochodem elektrycznym VW jest e-Up, który dysponuje mocą 82 KM i momentem obrotowym 210 Nm. Litowo-jonowe akumulatory 18,7 kWh o masie 230 kg są zamontowane w podłodze samochodu, dzięki czemu obniżono środek ciężkości. Maksymalny zasięg samochodu wynosi 160 km, a szybkie ładowanie akumulatorów do 80 procent pojemności zajmuje 30 minut. W Niemczech samochód kosztuje 27 485 euro, czyli jest prawie trzy razy droższe od podstawowej wersji VW z silnikiem benzynowym 1.0 o mocy 60 KM.

Herbert Diess nie mówi, który model jako pierwszy otrzyma nową generację płaskich akumulatorów, a jedynie ogranicza się do stwierdzenia, że to będzie „mały hatchback”.

 

Herbert Diess samochody elektryczne VW e-Up
17 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Technologie