Bentley Bentayga Lamborghini Urus napęd hybrydowy plug-in Stephan Winkelmann

Lamborghini intensywnie pracuje nad długo oczekiwanym SUV-em Urus. Stephan Winkelmann, szef Lamborghini, powiedział w rozmowie z amerykańskim magazynem Car and Driver, że Urus będzie "na pewno" najszybszym SUV-em świata.

Bentley Bentayga Lamborghini Urus napęd hybrydowy plug-in Stephan Winkelmann

Od prezentacji koncepcyjnego Lamborghini Urusa na salonie samochodowym w Pekinie minęły już ponad 3 lata, ale dopiero niedawno potwierdzono przygotowania do uruchomienia produkcji seryjnej tego samochodu. Dlatego coraz częściej pojawiają się nowe szczegóły dotyczące wersji produkcyjnej.

Stephan Winkelmann, który stoi na czele marki Lamborghini należącej do grupy Volkswagena, w rozmowie z Car and Driver nie chciał ujawnić terminu premiery SUV-a Urusa, ale powiedział, że to będzie pierwszy samochód Lamborghini z turbodoładowanym silnikiem V8 – mowa o 4-litrowym silniku z podwójną turbiną.

To będzie na pewno najszybszy tego typu samochód” – powiedział Winkelmann, dając wyraźnie do zrozumienia, że jego ambicją jest odebranie tytułu Najszybszego SUV-a Świata  Bentleyowi Bentayga, który również należy do grupy Volkswagena.

Naszym głównym celem jest stworzenie SUV-a, który będzie rozwijał najwyższą prędkość, będzie miał najkrótszy czas przyśpieszenia i będzie najlepszy również w innych dziedzinach. To musi być oczywiste, że to jest Lamborghini” – powiedział Stephan Winkelmann.

 

Bentley Bentayga Lamborghini Urus napęd hybrydowy plug-in Stephan Winkelmann

Szef Lamborghini wspomniał również, że Urus będzie pierwszym modelem tej marki oferowanym z dwoma rodzajami jednostek napędowych: „Jest to dla nas duże wyzwanie, ale oczywistym scenariuszem w wypadku Urusa jest napęd hybrydowy„. Winkelmann zaznaczył, że mowa o hybrydzie typu plug-in.

16 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy