BMW i5

Tak, będzie trzeci model BMW serii „i”

BMW potwierdziło, że prace nad trzecim elektrycznym modelem serii "i" weszły w końcową fazę. Samochód będzie zaprezentowany w przyszłym roku przy okazji 100-lecia niemieckiej marki. Szczegóły dotyczące nowego modelu pozostają tajemnicą.

BMW i5

Ian Robertson, szef marketingu i sprzedaży koncernu BMW, potwierdził w rozmowie z dziennikarzem Autocar, że prace nad kolejny modelem serii „i” weszły w końcową fazę: „Zobaczymy więcej produktów „i”. Gdy samochód będzie gotowy, wtedy go pokażemy„. Robertson powiedział, że nowy model „prawdopodobnie” zostanie zaprezentowany wiosną przyszłego roku na 100-lecie BMW.

Prace nad nowym BMW, któremu jest przypisywany symbol i5, prowadzone są w głębokiej tajemnicy, co dodatkowo rozbudza wyobraźnię mediów. Wciąż nie wiadomo, czy będzie to sedan, który mógłby konkurować z amerykańską Teslą, cz też przedłużona wersja BMW i3.

Część mediów uważa, że BMW i5 może wyglądać tak:

BMW i5

Inni są przekonani, że nowy elektryczny model BMW będzie wyglądał tak:

BMW i5

BMW pochwaliło się ostatnio, że BMW i3 jest obecnie trzecim – po Nissanie Leaf i Tesli – najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym na świecie.

 

(Źródła: Autocar, BMWBlog, Auto Zeitung)

1 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy