Słynny kalendarz Pirelli 2016

Dziś odbyła się premiera słynnego kalendarza Pirelli, który jest nie mniej znany od opon włoskiej firmy. Autorką zdjęć do nowej edycji kalendarza jest znana z fotografii portretowych Annie Leibovitz, a w role modelek wcieliły się takie gwiazdy, jak m.in. Yoko Ono, Patti Smith czy Serena Williams.

Chyba najlepszą recenzję kalendarza Pirelli 2016 zamieściła na swoim profilu na Facebooku jedna z bohaterek. Amy Schumer (powyższe zdjęcie), amerykańska aktorka komediowa, stand-uperka i scenarzystka, napisała: „Piękne, duże, mocne, cienkie, grube, ładne, brzydkie, sexy, obrzydliwe, bez skazy, kobiety. Dziękuję Ci Annie Leibovitz”.

Leibovitz, znana amerykańska fotografka, która specjalizuje się w portretach, zasłynęła z  m.in. ze zdjęć robionych parze John Lennon i Yoko Ono tuż przed śmiercią Lennona, ciężarnej Demi Moor, a także Michaelowi Jacksonowi i Meryl Streep. Do udziału w tegorocznym kalendarzu Pirelli 2016 namówiła: Yoko Ono, Patti Smith, Serenę Williams, Amy Schumer, pisarki Fran Lebowitz i Tavi Gevinson, reżyserkę i scenarzystkę Avę DuVernay, filantropkę Agnes Gund, producentkę Kathleen Kennedy, modelkę Natalię Vodianovą, businesswoman Mellody Hobson, irańską artystkę video artu Shirin Neshat oraz chińską aktorkę Yao Chen.

Annie Leibovitz o najnowszym kalendarzu Pirelli powiedziała: „Myślałam o roli jakie odgrywają kobiety, które już coś osiągnęły. Chciałam zrobić klasyczny zestaw portretów, ale myślałam o tym, żeby te kobiety wyglądały naturalnie i postanowiłam się tego trzymać. Te zdjęcia są bardzo proste do wykonania w studio. Ten kalendarz jest całkowicie inny. Pomysł polegał na tym, żeby nie było żadnego udawania„.

Patti Smith (powyższe zdjęcie), amerykańska wokalistka rockowa i poetka, powiedziała: „Byłam bardzo zaskoczona, ale byłam też bardzo dumna, gdy poproszono mnie, żebym wzięła w tym udział. Pomyślałam, że Annie zrobi coś wyjątkowego i innego, a Pirelli decyduje się na odważne posunięcie. Patrzę na projekt Annie nie jak na protest, ale jak na święto”.

Annie Leibovitz była już raz autorką zdjęć do kalendarza Pirelli w 2000 roku.

Na powyższym zdjęciu Serena Williams, jedna z najbardziej utytułowanych amerykańskich tenisistek.

1 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE