Bentley Exp 10 Speed Six Kevin Rose

Jest zapowiedź produkcji Bentleya EXP 10 Speed 6

Brytyjski Top Gear rozmawiał z Kevinem Rosem z zarządu Bentleya na temat przyszłości modelu EXP 10 Speed 6. Rose powiedział, że w firmie coraz częściej mówi się o uruchomieniu produkcji seryjnej tego sportowego samochodu.

Bentley Exp 10 Speed Six Kevin Rose

Obecnie głównym celem Bentleya jest drugi SUV, jednak firma coraz poważniej zastanawia się nad przygotowaniem koncepcyjnego modelu EXP 10 Speed 6 do produkcji seryjnej. Zdecydowało o tym ogromne zainteresowanie tym samochodem, który został wyróżniony na Concorso d’Eleganza Villa d’Este oraz otrzymał nagrodę German Design Council.

Kevin Rose, szef sprzedaży i marketingu Bentleya, w rozmowie z brytyjskim Top Gearem powiedział: „Aby zdecydować o produkcji nowego modelu, trzeba najpierw zadać sobie trzy pytania. Czy istnieje luka na rynku? Czy istnieje grupa klientów, których można przejąć z podobnych, ale tańszych samochodów? Czy możemy zrobić to z Bentleyem? Z modelem  EXP 10 Speed 6 możemy to zrobić, bo spełnia on wszystkie wymogi”.

Rose wyjaśnia, że sportowe coupe Bentleya zostanie zbudowane na nowej modułowej platformie MSB, która została przygotowana pod Porsche Panamerę następnej generacji. To oznacza, że EXP 10 Speed 6 zadebiutuje dopiero po premierze nowej Panamery. Ta sama platforma będzie wykorzystana w Bentleyach Continental GT i Flying Spur.

Kevin Rose wyjaśnia, że EXP 10 Speed 6 „będzie mniejszy od Continentala GT, ale nie tańszy”.

Bentley Exp 10 Speed Six Kevin Rose
17 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy