Rolls-Royce Ghost Red Diamond

Rolls-Royce dla saudyjskiego króla

Rolls-Royce zaprezentował specjalną wersję Ghosta, który został wykonany ręcznie na specjalne zamówienie Salmana ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, króla Arabii Saudyjskiej. Pełna nazwa modelu jest równie długa, co imię i nazwisko zamawiającego – Rolls-Royce Ghost Red Diamond.

Rolls-Royce Ghost Red Diamond

Rolls-Royce Ghost Red Diamond jest jedynym takim samochodem na świecie. Producent nie ujawnia ceny tego modelu, a także nie podaje informacji technicznych, więc można jedynie spekulować, że pod maską pracuje 6,6-litrowy silnik V12 z dwoma turbinami, który rozwija 570 KM.

Rolls-Royce Ghost Red Diamond

Znacznie więcej uwagi poświęcono elementom wykończenia wnętrza, które również ma swoją nazwę – Red Velvet. Nazwa nawiązuje do koloru skóry wykończeniowej i dywaników wykonanych z aksamitu. Na desce rozdzielczej oraz na drzwiach znalazło się łącznie 41 diamentów.

Rolls-Royce Ghost Red Diamond

Wlot powietrza do chłodnicy został wykonany ze szczotkowanego aluminium, a na kołach znalazły się czerwone elementy wykończeniowe.

Rolls-Royce Ghost Red Diamond
27 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy