Detroit Auto Show Honda HR-V Mazda CX-3 Nissan Juke Scion C-HR Toyota C-HR

W styczniu 2016 na salonie samochodowym w Detroit zadebiutuje produkcyjna wersja Toyoty C-HR Concept – tak twierdzi amerykański magazyn Car and Driver. W USA ten samochód pojawi się pod marką Scion, którą Toyota stworzyła w 2002 roku z myślą o Stanach Zjednoczonych.

Detroit Auto Show Honda HR-V Mazda CX-3 Nissan Juke Scion C-HR Toyota C-HR

C-HR pierwszy raz pojawił się jako model studyjny na paryskim salonie samochodym w Paryżu. Potem, już jako samochód koncepcyjny, został zaprezentowany na salonach we Frankfurcie i Los Angeles. Teraz przyszedł czas na wersję produkcyjną. Car and Driver, powołując się na informacje pochodzące z Toyoty, pisze, że C-HR najpierw zadebiutuje w USA, potem w Europie, a następnie w Japonii.

Crossover Toyota/Scion C-HR ma być napędzany 1,2-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 116 KM, pochodzącym z japońskiej wersji Aurisa. Pojawi się również napęd hybrydowy z silnikiem benzynowym 1.8, przejęty z Toyoty Prius.

C-HR powstał na platformie TNGA (Toyota New Global Architecture), na której jest produkowana najnowsza Toyota Prius. W C-HR napęd będzie przenoszony za pośrednictwem bezstopniowej skrzyni CVT.

Toyota/Scion C-HR będzie konkurentem Nissana Juke, Mazdy CX-3 i Hondy HR-V.

Detroit Auto Show Honda HR-V Mazda CX-3 Nissan Juke Scion C-HR Toyota C-HR
24 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy