Opel Insignia

Opel szykuje wiele zmian w nowej Insigni

Nowy Opel Insignia ma być większy i lżejszy. Samochód otrzyma nowy silnik wysokoprężny, który będzie współpracował z ośmiobiegowym automatem. Podobno pojawi się również wersja OPC z sześciocylindrowym silnikiem.

O tych wszystkich rewelacjach donosi niemiecki Auto Bild, który pisze, że nowa Insignia będzie dłuższa od aktualnego modelu o 15 cm, a rozstaw osi wzrośnie o 9 cm – to zapowiada znacznie większe wnętrze. Co ciekawe, większa Insignia będzie lżejsza o 100 kg. Obniżenie masy było możliwe dzięki zastosowaniu nowej globalnej platformy General Motors, oznaczonej podobno nazwą E2xx.

Samochód ma otrzymać bogatą paletę trzycylindrowych oraz czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych. Wśród nich znajdzie się nowy bi-turbodiesel o mocy 160 KM.

Nowa Insignia otrzyma również ośmiobiegową automatyczną skrzynię, napęd na cztery koła i adaptacyjne zawieszenie. Auto Bild twierdzi również, że jest planowana wersja OPC z sześciocylindrowym silnikiem o mocy około 400 KM.

Opel Insignia nowej generacji przejmie niektóre elementy stylistyczne koncepcyjnego Opla Monzy oraz nowej Astry.

15 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy