Gerry McGovern Land Rover Discovery 5

W przyszłym roku zobaczymy Land Rovera Discovery piątej generacji. Brytyjski Autocar pisze, że samochód będzie sportowym i eleganckim SUV-em, mającym niewiele wspólnego z klasycznym Discovery.

Gerry McGovern Land Rover Discovery 5

Najnowszy Land Rover Discovery będzie inspirowany koncepcyjnym Discovery Vision z 2014 roku i modelem Discovery Sport. Szef projektantów Land Rovera Gerry McGovern powiedział, że Discovery zbliży się do Range Rovera, ale nie będzie samochodem segmentu premium: „Musimy zachować równowagę między wszystkimi modelami naszej grupy. Discovery będzie atrakcyjniejszy dla szerszego odbiorcy, ale pamiętamy też o tradycjonalistach, których nie chcemy zdenerwować. Sztuką jest połączenie tych różnych oczekiwań wobec nowego Discovery„.

Konstrukcja platformy i karoserii będzie oparta na aluminiowej strukturze Range Rovera i Range Rovera Sporta – dzięki temu zostanie obniżona masa nowego Discovery znacznie poniżej 2600 kg (tyle waży obecne Discovery).

Główną jednostką napędową oferowaną w Europie będzie 3-litrowy Diesel SDV6, stosowany obecnie w gamie modeli grupy Jaguar Land Rover. W przyszłości planuje się wprowadzenie napędów hybrydowych, opartych na silnikach czterocylindrowych oraz sześciocylindrowych silnikach widlastych.

Nie wykluczone, że Discovery piątej generacji otrzyma również system laserowego skanowania nawierzchni, który będzie połączony z automatycznie regulowanym zawieszeniem oraz komputerowo sterowaną skrzynią biegów. Do tego dojdzie „przezroczysta maska”, czyli system dający kierowcy podgląd do obszaru znajdującego się tuż przed i pod samochodem. Całość zostanie uzupełniona o układ zdalnego sterowania samochodem, pozwalający zaparkować samochód kierowcy znajdującemu się na zewnątrz pojazdu.

30 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy