Nissan Scoot Quad Renault Twizy Scoot Networks

Nissan–Renault testują amerykański rynek

Wypożyczalnia elektrycznych skuterów Scoot Networks z San Francisco podpisała umowę z grupą Nissan–Renault na przetestowanie dwuosobowego pojazdu elektrycznego Nissan Scoot Quad, który w Europie jest znany jako Renault Twizy. Scoot Networks dysponuje obecnie 10 elektrycznymi samochodami Nissana.

Nissan Scoot Quad Renault Twizy Scoot Networks

Firma Scoot Networks, która posiada 300 elektrycznych skuterów, działa na takiej samej zasadzie, na jakiej funkcjonują w Polsce miejskie wypożyczalnie rowerów. W ramach programu New Mobility Concepts, Nissan zobowiązał się dostarczyć firmie Scoot dziesięć elektrycznych pojazdów, które uzupełnią ofertę miejskiej wypożyczalni skuterów.

Wybór padł na Renault Twizy, które jest produkowane od 2012 roku i oferowane na niewielu rynkach. „Uważamy, że to jest po prostu najlepszy sposób na poruszanie się po mieście” – powiedział Mike Waltman, wiceszef Scoot Networks, podczas przekazywania samochodów. W związku z tym, że marka Renault nie jest zbyt dobrze znana Amerykanom, zdecydowano się na użycie popularnej w USA marki Nissan – Renault i Nissan tworzą tzw. alians strategiczny.

Nissan Scoot Quad Renault Twizy Scoot Networks

Nissan Scoot Quad – to jest oficjalna nazwa Renault Twizy oferowanego przez wypożyczalnię Scoot Networks – jest napędzany 17-konnym silnikiem elektrycznym. Prędkość maksymalna pojazdu został ograniczona do 40 km/h, dzięki czemu mogą go prowadzić osoby bez prawa jazdy. Elektrycznego Nissana można ładować w punktach Scoota na terenie San Francisco – czas ładowania akumulatorów trwa około czterech godzin.

Nissan Scoot Quad Renault Twizy Scoot Networks

Osoby korzystające pierwszy raz z Nissana Scoot Quada muszą przejść godzinne przeszkolenie. Wypożyczenie pojazdu kosztuje 6 dolarów za pół godziny, 60 dolarów za cały dzień lub 30 dolarów za całą noc. Wypożyczenie elektrycznego skutera kosztuje odpowiednio 4 dolary, 20 lub 10.

Jeżeli elektryczny Nissan będzie cieszył się zainteresowaniem, samochód trafi do wypożyczalni w innych miastach.

Nissan Scoot Quad Renault Twizy Scoot Networks
27 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy