Bugatti Chiron Bugatti Vision Gran Turismo

Najbardziej oczekiwana premiera 2016

Każde nowe Bugatti budzi wielkie emocje i jeszcze większe zainteresowanie. Jednak Chiron przebił chyba wszystkich swoich poprzedników – to najbardziej oczekiwany debiutant przyszłego roku, który wyjątkowo działa na naszą wyobraźnię. Czas na uporządkowanie informacji na temat tego samochodu, tym bardziej, że coraz więcej o nim wiemy.

Bugatti Chiron Bugatti Vision Gran Turismo

Jak będzie wyglądał Chiron? Odpowiedź na to pytanie przyniesie salon samochodowy w Genewie, a do tego czasu jesteśmy zdani na przecieki z zespołu projektantów, którym kieruje Achim Anscheidt. W rozmowie z niemieckim Auto Motor und Sport powiedział, że Chiron będzie nawiązywał do Bugatti Vision GT z gry Gran Turismo na konsoli Playstation.

Samochód otrzyma charakterystyczny wlot powietrza w kształcie podkowy oraz wąskie reflektory składające się z czterech punktów po każdej stronie. Chiron otrzyma również środkową płetwę, nawiązującą do Bugatti Type 57 Atlantic z 1936 roku, która pojawi się na dachu oraz na tylnym spoilerze. Na dachu znajdzie się również wlot powietrza – tzw. kanał NACA. Na karoserii pojawią się specjalne separatory aerodynamiczne, poprawiające stabilność samochodu.

Bugatti Chiron Bugatti Vision Gran Turismo

Bugatti Chiron będzie napędzane ośmiolitrowym silnikiem W16  z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Jednostka będzie wyposażona w elektrycznie napędzane turbosprężarki. Silnik spalinowy będzie współpracował z silnikiem elektrycznym. Łączna moc hybrydowego układu napędowego Chirona wyniesie 1500 KM. Maksymalny moment obrotowy zostanie ograniczony do 1498 Nm.

Ważący około 2 ton Bugatti Chiron od 0 do 100 km/h będzie rozpędzał się w około 2 sekundy. Obecnie trwają prace nad ustabilizowaniem samochodu przy maksymalnej prędkości, która wyniesie 463 km/h. Średnie zużycie paliwa nie przekroczy 20 l na 100 km, a średnia emisja dwutlenku węgla wyniesie 450 g na 1 km.

Jednostka hybrydowa będzie współpracowała z siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynia biegów, a napęd będzie przenoszony na cztery koła. Liczne systemy elektroniczne będą stabilizowały tor jazdy.

Bugatti Chiron Bugatti Vision Gran Turismo

Choć do światowej premiery Bugatti Chirona zostały jeszcze trzy miesiące, to część przyszłych klientów miało już okazję sprawdzić najnowsze Bugatti. Ze wstępnych raportów wynika, że złożono już zamówienia na 100 samochodów. Bugatti Chiron będzie kosztował 2,2 mln euro. Bugatti zapowiedziało ściśle limitowaną produkcję 500 sztuk nowego modelu.

 

28 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy