Alarm antysmogowy Mediolan

Tzw. Red Alert, czyli najwyższy stopień zagrożenia smogiem, został ogłoszony przez burmistrza Mediolanu. Władze miasta wprowadziły trzydniowy zakaz jazdy samochodami i motocyklami, który będzie obowiązywał od 28 do 30 grudnia.

Ograniczenia związane z zagrożeniem smogiem mogą objąć nie tylko użytkowników samochodów i motocykli, ale również publiczne pokazy sztucznych ogni. Zakaz ruchu motocyklami i samochodami będzie obowiązywał od 28 do 30 grudnia w godzinach od 10 do 16. W tym czasie będzie można korzystać z komunikacji publicznej, a cena całodniowego biletu „antysmogowego” wyniesie 1,5 euro.

W 2008 roku Mediolan został uznany za najbardziej zanieczyszczone miasto w Europie, które miało największy problem ze smogiem. Cztery lata temu z powodu zagrożenia smogiem wprowadzono dziesięciogodzinny zakaz ruchu.

Podobne ograniczenia wprowadzano kilka razy w Rzymie, Barcelonie i Madrycie. Z powodu zagrożenia smogiem m.in. ograniczono prędkość na autostradach do 90 km/h oraz wprowadzano zakaz wjazdu do centrum miast.

Najdalej w ograniczeniach poszedł rząd Indii – sąd w New Delhi wprowadził czasowy zakaz sprzedaży samochodów osobowych z silnikami Diesla.

 

24 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE