Formuła 1 Sergio Marchionne

Marchionne zaprasza Opla i VW do F1

Sergio Marchionne, dyrektor generalny Fiat Chrysler Automotive i prezes Ferrari, chce uatrakcyjnić Formułę 1 i zachęca do startów w tej dyscyplinie grupę Volkswagena oraz Opla, będącego europejską odnogą General Motors.

Sergio Marchionne powiedział, że pomimo obecnych problemów Volkswagena, niemiecki koncern powinien dołączyć do Formuły 1: „Zawsze mnie dziwiło, że tak duża firma nie była obecna w Formule 1. Zachęcam również General Motors – zawsze staram się zachęcić ich wszystkich do przyłączenia się. To byłoby dobre dla sportu, dla nich i dla nas„.

Jakiś czas temu w niemieckich mediach pojawiły się doniesienia, że grupa Volkswagena rozważa połączenie sił z zespołem Red Bull Racing, któremu miałaby dostarczać silniki. Jednak po wybuchu skandalu z emisją spalin jest mało prawdopodobne, że niemiecki koncern zaangażuje się w Formułę 1.

Mówiło się również, że po sukcesach odniesionych w wyścigach długodystansowych, Audi jest zainteresowane wystawieniem własnego teamu w Formule 1, ale to również wydaje się niezbyt realne. Nawet Porsche, sportowa marka grupy Volkswagena, wykluczyło starty w Formule 1.  

19 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Sport