Lamborghini Urus Maurizio Reggiani Stephan Winkelmann

Lamborghini Urus będzie gotowy w 2018

Wersja produkcyjna długo oczekiwanego SUV-a Lamborghini Urusa zadebiutuje na salonie samochodowym w Genewie w 2018 roku – donosi australijski Motoring. Obecnie kilka prototypów tego modelu jest poddawanych intensywnym testom na terenie Republiki Południowej Afryki.

Lamborghini Urus Maurizio Reggiani Stephan Winkelmann

Maurizio Reggiani, szef działu badawczo-rozwojowego Lamborghini, powiedział w rozmowie z australijskim Motoringiem, że Urus będzie najlżejszym i najbardziej aerodynamicznym SUV-em: „Nie będzie miał żadnych rywali … stworzymy nowy segment„. Lamborghini Urus 4.0 V8 od 0 do 100 km/h będzie rozpędzał się poniżej 4 sekund – przekonuje Reggiani – a to oznacza, że będzie szybszy od Bentleya Bentayga (4,1 s), Porsche Cayenne Turbo S (4,1 s) i BMW X6 M (4,2 s).

Urus będzie zbudowany na aluminiowo-stalowej platformie MLB 2, na której powstają Audi Q7 i Bentley Bentayga. W SUV-ie Lamborghini będą wykorzystane elementy z włókna węglowego, co pozwoli na obniżenie masy samochodu. Nadwozie Urusa ma być produkowane w fabryce Volkswagena pod Bratysławą na Słowacji.

Maurizio Reggiani potwierdził słowa szefa Lamborghini Stephana Winkelmanna, że Urus będzie produkowany w dwóch wersjach silnikowych. Samochód otrzyma 4-litrowy silnik V8 z podwójną turbiną oraz napęd hybrydowy typu plug-in. Ten drugi ma być oparty na silniku V6, który będzie wspierany przez silnik elektryczny ładowany z sieci.

Motoring donosi, że kilka prototypów Urusa poddaje się testom na piaszczystych terenach w RPA. Lamborghini chce sprawdzić odporność SUV-a na wysokie temperatury i działanie piasku, ponieważ oczekuje się, że wiele samochodów zostanie sprzedanych w krajach Bliskiego Wschodu.

Lamborghini planuje produkcję 6000 sztuk Urusa rocznie.

Lamborghini Urus Maurizio Reggiani Stephan Winkelmann
23 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy