Afera Volkswagena Bosch Dieselgate Rene Ziegler

Jaką rolę odegrał Bosch w aferze VW?

Prokuratura w Stuttgarcie prowadzi dochodzenie w sprawie ewentualnego współudziału pracowników firmy Robert Bosch GmbH w przygotowaniu nielegalnego oprogramowania do samochodów Volkswagena, wyposażonych w silniki wysokoprężne.

Afera Volkswagena Bosch Dieselgate Rene Ziegler

W wyniku dotychczasowych ustaleń w sprawie emisji spalin w samochodach grupy Volkswagena, doszliśmy do wniosku, że ktoś musiał stworzyć to oprogramowanie” – powiedziała Claudia Krauth, rzeczniczka prokuratury w Stuttgarcie – „To oczywiste, która firma może wyjaśnić tę kwestię„. Krauth zaznaczyła, że prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom.  

Bosch dostarcza dwa systemy redukcji spalin, w tym SCR (selective catalytic reduction – selektywna redukcja katalityczna), które są stosowane w silnikach Diesla przez wielu producentów samochodów. Rzecznik Boscha Rene Ziegler powiedział, że Volkswagen był odpowiedzialny za montaż i zintegrowanie podzespołów Boscha z systemami sterującymi w samochodach. Ziegler podkreślił, że firma Bosch współpracuje z organami prowadzącymi dochodzenie.

27 września 2015 roku, czyli tydzień po wybuchu afery Dieselgate, gazeta Bild-Zeitung napisała, że w 2007 rok Bosch skierował specjalne pismo do Volkswagena, w którym ostrzegał przed stosowaniem nielegalnego oprogramowania, do którego przymierzał się niemiecki koncern samochodowy. Bild nie ujawnił źródła tej informacji.

16 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE