Jaguar Land Rover Silverstone Circuit

Jaguar Land Rover kupi tor Silverstone

JLR (Jaguar Land Rover) chce kupić legendarny tor wyścigowy Silverstone Circuit. Indyjski koncern Tata Motors, który jest właścicielem JLR, chce wydać na zakup toru ponad 22 miliony funtów i wybudować tam centrum badawczo-rozwojowe.

Jaguar Land Rover Silverstone Circuit

Financial Times napisał, że firma doradcza Cushman & Wakefield została poproszona przez JLR o wycenę toru Silverstone Circuit. British Racing Drivers Club, który zarządza torem, powiedział, że złożono kilka poufnych ofert dotyczących zakupu toru, ale wśród nich nie ma formalnej oferty JLR.

Financial Times powołuje się na konkretne dokumenty, w których JLR przedstawia plany zakupu toru Silverstone za 22,7 mln funtów. Po przejęciu obiektu „JLR chce zainwestować 52 mln funtów w budowę centrum badawczego, muzeum i hotelu na 200 pokoi” – pisze gazeta Birmingham Post. JLR zobowiązuje się do utrzymania na torze Silverstone wyścigów Formuły 1.

Jaguar Land Rover odmówił komentarza dotyczącego zakupu toru, a rzeczniczka firmy ograniczyła się do stwierdzenia: „Chcemy zwiększać nasze inwestycje i rozwijać działalność na terenie Wielkiej Brytanii„.

 

 

5 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE