Bernie Ecclestone Formuła 1

„Formułą 1 rządzą głupie przepisy”

Szef Formuły 1 Bernie Ecclestone nigdy nie był mistrzem dyplomacji i zawsze mówił co myśli. Nie inaczej było podczas niedawnej rozmowy z dziennikarzem niemieckiego Motorsportu, w której Ecclestone stwierdził, że "Formułą 1 rządzą głupie przepisy", które trzeba jak najszybciej zmienić.

Formuła 1 jest coraz nudniejsza. Emocje związane z bezpośrednią rywalizacją i nieprzewidywalność wyścigu można zobaczyć w Moto GP, ale nie w Formule 1″ – tak o królowej sportu motorowego mówił pół roku temu legendarny Nicki Lauda. Niecały miesiąc temu Lewis Hamilton powiedział, że jest pod wielkim wrażeniem wyścigów NASCAR: „Samochody brzmią niesamowicie i są zdecydowanie szybsze…  To jest zupełnie inny świat, niż ten w Formule 1„.

Teraz do tego chóru dołączył sam Bernie Ecclestone, który przez wiele osób jest postrzegany jak człowiek, który w Formule 1 może „prawie wszystko„. Prawie, bo nie ma wpływu na przepisy, które w opinii wielu kibiców zabiły emocje w tej dyscyplinie.

Czy uważasz, że to dobre rozwiązanie, gdy Fernando Alonso, a prawdopodobnie słyszałeś, że był mistrzem świata, startuje z tyłu stawki, bo w jego samochodzie zmieniono silnik? W wyścigach kwalifikacyjnych zajął trzecie miejsce, ale musi startować z miejsca trzynastego! Czy to jest normalne?” – mówił Ecclestone do dziennikarza Motorsportu – „Formułą 1 rządzą głupie przepisy. Musimy na to zwracać uwagę, bo kibice nie mają zrozumienia dla tego typu rozwiązań. Ktoś zajmuje trzecie miejsce, ale musi startować ze środka. Dlaczego? Bo zmienił silnik lub skrzynię biegów. Musimy rozwiązać ten problem, ale nie możemy czekać latami”.

 

20 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Sport