Alejandro Agag autonomiczne e-bolidy RoboRace samochody autonomiczne samochody elektryczne

W przyszłym roku rozpocznie się nowa seria wyścigów samochodowych, którą nazwano RoboRace. Organizatorzy mówią, że będzie ona wzorowana na serii wyścigowej Formuła E, w której ścigają się samochody elektryczne. A co będzie różniło te dwie dyscypliny? W RoboRace samochody pojadą... bez kierowców.

Alejandro Agag autonomiczne e-bolidy RoboRace samochody autonomiczne samochody elektryczne

To zdjęcie zamieszczone w brytyjskim The Telegraph najlepiej ilustruje zasady, które będą obowiązywały w nowej serii wyścigowej RoboRace. W wyścigach będą startowały takie same samochody z napędem elektrycznym, jakie jeżdżą w Formule E, ale zamiast kierowców, w kokpicie „zasiądą” komputery, które będą kierowały e-bolidami od startu do mety.

Alejandro Agag, szef Formuły E, powiedział: „To jest z pewnością jedno z najbardziej przełomowych wydarzeń sportowych w historii. RoboRace jest otwartym wyzwaniem dla najbardziej innowacyjnych firm technologicznych na świecie. Stworzyliśmy dla nich specjalną platformę, żeby mogli pokazać na co ich stać. Wierzę, że istnieje duży potencjał dla tej serii, która pozwoli odkryć kolejne wielkie pomysły„.

W serii RoboRace, wzorowanej na Formule E, wystartuje dziesięć zespołów, a każdy z nich wystawi po dwa samochody. Każdy wyścig będzie trwał godzinę, a imprezy będą się odbywały w największych miastach świata, podobnie jak w wypadku Formuły E.

Regulamin techniczny dla RoboRace nie został jeszcze opublikowany, ale wiadomo, że prowadzenie autonomicznych e-bolidów będzie oparte o sztuczną inteligencję.

Alejandro Agag autonomiczne e-bolidy RoboRace samochody autonomiczne samochody elektryczne
1 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Sport