Afera Volkswagena CARB Dieselgate Elon Musk SolarCity

Elon Musk atakuje Volkswagena

Szef Tesli Elon Musk uważa, że Volkswagen powinien inwestować w samochody elektryczne, a nie w "czyste Diesle". Musk oraz grupa przedsiębiorców z Doliny Krzemowej i ekolodzy napisali w tej sprawie list otwarty do kalifornijskiej agencji ochrony środowiska naturalnego CARB.

Afera Volkswagena CARB Dieselgate Elon Musk SolarCity

Volkswagen, zamiast wydawać miliardy na tzw. ekologiczne Diesle, powinien inwestować w samochody elektryczne – stwierdzają sygnatariusze listu do CARB i podkreślają, że należy zmusić niemiecki koncern do całkowitego wycofania silników wysokoprężnych z USA. Elon Musk i jego przyjaciele z SolarCity piszą, że skorzysta na tym również państwo, bo nie będzie musiało wydawać milionów na kontrole i ściganie „oszustw”.

Volkswagen miałby dostęp do tanich kredytów oraz mógłby korzystać z ulg podatkowych, gdyby tylko chciał wziąć udział w projekcie budowy fabryk akumulatorów do samochodów elektrycznych. „Silniki Diesla nigdy nie będą w pełni ekologiczne, będą za to pochłaniały miliardy dolarów na kolejne modernizacje” – piszą przyjaciela Muska – „Leczmy powietrze, a nie samochody„.

Pod listem podpisało się 45 osób – poza Elonem Muskiem, zarządem firmy SolarCity i ekologami z Fundacji Sierra Club, list podpisał również producent filmowy Lawrence Bender, który od lat współpracuje z reżyserem Quentinem Tarantino.  

19 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Ludzie