OPEC samochody elektryczne

Auta elektryczne? Jeszcze długo nie…

Organizacja Państw Eksporterów Ropy Naftowej OPEC (Organization of Petroleum Exporting Countries) z optymizmem patrzy w przyszłość i nie obawia się, że pojazdy elektryczne wyprą samochody napędzane silnikami spalinowymi.

OPEC samochody elektryczne

W najnowszym raporcie OPEC czytamy: „W 2040 roku tylko 6% samochodów osobowych i 5,3% pojazdów użytkowych nie będzie korzystało z tradycyjnych paliw„. To dość pesymistyczna perspektywa dla ekologów i zwolenników najnowszych technologii w branży motoryzacyjnej.

Zdaniem OPEC pojazdy elektryczny nie będą na tyle tańsze i wydajniejsze, by mogły realnie konkurować z samochodami napędzanymi silnikami spalinowymi. Owszem, ceny akumulatorów do pojazdów elektrycznych mogą spaść nawet o 50 procent, ale bez przełomu w dziedzinie zasięgu nie należy spodziewać się wzrostu zainteresowania samochodami elektrycznymi w najbliższych dekadach.

Tegoroczny raport OPEC nie różni się od ubiegłorocznej publikacji, w której organizacja państw czerpiących główne zyski z wydobycia ropy naftowej pisała: „Jest mało prawdopodobne, aby samochody elektryczne zdobyły w przyszłości znaczący udział w rynku„.

OPEC jest przekonana, że paliwa kopalne jeszcze długo będą dominowały w światowym transporcie, a dominującym paliwem pozostanie benzyna.

24 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE