Infiniti QX30

Do USA i Kanady trafi Infiniti QX30

Luksusowy kompakt Infiniti Q30 nie będzie oferowane na rynku amerykańskim. Do klientów z USA i Kanady trafi za to Infiniti QX30, czyli luksusowy crossover. Jaka jest różnica między tymi modelami? Taka sama, jak między Mercedesami Klasy A a GLA.

Infiniti QX30

Infiniti Q30 łączy z Mercedesem Klasy A nie tylko wspólna platforma MRA, na której powstały obydwa modele, ale również wiele podzespołów. Teraz obie marki łączy również identyczna gama modelowa tworzona na tej samej bazie – kompakt posłużył do zbudowania crossovera.

Infiniti QX30, choć jest zaliczane do segmentu crossoverów, to bardziej przywodzi skojarzenia z czymś, co w innych markach jest nazywane Cross Country lub Allroad. QX30 wygląda na samochód nieco niższy od Audi Q3, BMW X1, a nawet od Fiata 500X. Nie wydaje się też być wiele wyższe od Q30. Przednie i tylne osłony podwozia sugerują, że mamy do czynienia z pogromcom miejskich krawężników.

 

Infiniti QX30

Infiniti QX30 będzie dostępne z 2-litrowym czterocylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem o mocy 210 KM. Jednostka napędowa będzie współpracowała z siedmiobiegową i dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów. Podstawowa wersja będzie wyposażona w napęd przenoszony na przednie koła.

Ininiti QX30 AWD będzie wyposażone w napęd na cztery koła, automatycznie rozdzielający moment napędowy pomiędzy osiami i poszczególnymi kołami. Wersja AWD będzie miał nieco większy prześwit od bazowego QX30 i QX30 Sport. Ten ostatni otrzyma nawiercane tarcze hamulcowe z przodu oraz 19-calowe koła.

 

Infiniti QX30

Infiniti QX30 trafi do sprzedaży w Kanadzie i USA w pierwszym półroczu 2016 roku, a w Meksyku pojawi się nieco później.

Galeria

Infiniti QX30
Infiniti QX30
Infiniti QX30
Infiniti QX30
Infiniti QX30
Infiniti QX30
Infiniti QX30
Infiniti QX30
Infiniti QX30
Infiniti QX30
Infiniti QX30
30 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy