Detroit Motor Show Lexus LF-LC prototyp Lexus LC 500

Cztery lata temu na Detroit Motor Show zaprezentowano koncepcyjnego Lexusa LF-LC. Za miesiąc, również na salonie w Detroit odbędzie się światowa premiera seryjnego modelu LC 500, zbudowanego na bazie koncepcyjnego LF-LC.

Detroit Motor Show Lexus LF-LC prototyp Lexus LC 500

Lexus LC 500 został zatwierdzony do produkcji seryjnej już w 2013 roku. Zakamuflowany model testowy krąży od pewnego czasu po drogach europy. Według doniesień australijskich mediów, produkcyjna wersja Lexusa LC 500 zadebiutuje w styczniu 2016 na Detroit Motor Show.

Samochód ma być napędzany wolnossącym silnikiem V8, znanym z modeli RC F i GS F. W LC 500 pojawi się dziesięciobiegowa automatyczna skrzynia nowej generacji firmy Aisin.

Hybrydowy Lexus LC 500h ma otrzymać 3,5-litrowy silnik V6, który będzie współpracował z silnikiem elektrycznym – łączna moc silników ma wynieść około 600 KM.

Detroit Motor Show Lexus LF-LC prototyp Lexus LC 500
7 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery