Carlos Ghosn Formuła 1 Team Renault F1

Carlos Ghosn: „Wracamy do F1”.

"Mieliśmy dwie opcje: powrót do Formuły 1 z własnym zespołem, albo wycofanie się ze wszystkich działań w tej dyscyplinie" – powiedział prezes Renault Carlos Ghosn w wywiadzie dla francuskiego dziennika Le Figaro.

Carlos Ghosn Formuła 1 Team Renault F1

2 grudnia 2015 roku Carlos Ghosn w rozmowie z dziennikarzem La Figaro powiedział: „Możemy dziś ogłosić powrót Renault z własnym zespołem do Formuły 1 w najbliższym sezonie 2016. Jest to ważna decyzja, którą poprzedziły wielomiesięczne dyskusje i negocjacje z naszymi partnerami i zainteresowanymi stronami ze świata Formuły 1„.

Szef Renault nie kryje, że jedną z głównych przyczyn powrotu do Formuły 1 jest spore zainteresowanie tą dyscypliną na świecie: „Formuła 1 ma 450 milionów widzów rocznie na całym świecie, którzy oglądają wyścigi za pośrednictwem telewizji i internetu. To jest ogromny potencjał, który musimy wykorzystać”. Ghosn ma na myśli przede wszystkim wschodzące rynki Brazylii i Rosji.

Carlos Ghosn podkreśla, że jednym z etapów powrotu zespołu Renault do Formuły 1 było przejęcie pakietu kontrolnego brytyjskiego Lotusa. List intencyjny w tej sprawie został podpisany we wrześniu, a ostateczne sfinalizowanie umowy nastąpiło na początku grudnia: „Lotus jest najlepszym partnerem jakiego mogliśmy znaleźć. Znamy się od 15 lat i wspólnie zdobywaliśmy mistrzostwo świata w 2005 i 2006 roku„.

Naszą ambicją są zwycięstwa, nawet jeżeli zajmie nam to trochę czasu” – stwierdził Ghosn i zapowiedział, że zespół Renault planuje starty w Formule 1 do 2019 roku. Szczegóły będą przedstawione na początku roku.

 

Carlos Ghosn Formuła 1 Team Renault F1
6 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Sport