Afera Volkswagena Dieselgate Martin Winterkorn

Agencja Reuters, powołując się na źródła zbliżone do rady nadzorczej spółki Volkswagen AG, napisała, że były prezes koncernu Martin Winterkorn nadal będzie pobierał wynagrodzenie. We wrześniu tego roku, po ujawnieniu przez władze USA oszustw związanych z emisją spalin, Winterkorn podał się do dymisji.

Afera Volkswagena Dieselgate Martin Winterkorn

Rada nadzorcza grupy Volkswagena, chcą uniknąć wypłaty wysokiego odszkodowania, zgodziła się na zachowanie wszelkich świadczeń wynikających z kontraktu podpisanego z Martinem Winterkornem. Informację agencji Reuters potwierdzają niemiecka gazeta Handelsblatt oraz telewizja publiczna ZDF, która przypomina, że kontrakt Martina Winterkorna z Volkswagen AG wygasa 31 grudnia 2016 roku.

Automotive News pisze, że w ciągu prawie dziewięciu lat zarządzania największym niemieckim koncernem motoryzacyjnym, Martin Winterkorn zarobił ponad 28 milionów euro. W ostatnim roku był najlepiej opłacanym prezesem wśród szefów największych niemieckich spółek giełdowych  DAX-30.

Martin Winterkorn, podając się we wrześniu do dymisji, wziął na siebie odpowiedzialność za aferę Dieselgate. Trwające od dwóch miesięcy wewnętrzne dochodzenie, które prowadzą wynajęci przez Volkswagena kontrolerzy,  nie wykazało, by osoby ze ścisłego kierownictwa koncernu miały wiedzę na temat oszustw związanych z zaniżaniem wyników emisji spalin.

 

 

19 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE