Ford Google Self-Driving Car samochody autonomiczne

Ford i Google od kilku miesięcy prowadzą negocjacje w sprawie budowy samochodu autonomicznego. Agencja Reuters pisze, że rozmowy w tej sprawie prowadzą szef Forda Mark Fields i współzałożyciel Google Sergey Brin. Firmy nie komentują tych doniesień,

Ford Google Self-Driving Car samochody autonomiczne

Google od dłuższego czasu rozwija swój własny program związany z samochodem autonomicznym. Gigant z Doliny Krzemowej myśli jednak o połączeniu sił z którymś z producentów samochodów w celu wykorzystania ich wiedzy motoryzacyjnej. Z kolei firma samochodowa mogłaby wykorzystać wiedzę Google w dziedzinie oprogramowania pozwalającego na samodzielną jazdę.

Agencje informacyjne, które piszą o negocjacjach Forda i Google’a w sprawie samochodu autonomicznego, zwracają uwagę, że były prezes Forda Alan Mulally jest obecnie dyrektorem w Google, a szef działu pojazdów autonomicznych Google’a John Krafcik również pracował dla Forda 14 lat.

 

24 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Technologie