BMW X5 xDrive35d Dieselgate EPA

Amerykanie skontrolowali Diesla BMW X5

Od wybuchu afery Dieselgate, której bohaterem stał się dwulitrowy silnik wysokoprężny Volkswagena "uzbrojony" w nielegalne oprogramowanie zaniżające poziom emisji spalin, amerykańscy urzędnicy są wyjątkowo wyczuleni na silniki Diesla. Szczególnie wtedy, gdy napędza on któryś z niemieckich samochodów, na przykład BMW X5.

BMW X5 xDrive35d Dieselgate EPA

BMW szykuje się w końcu do wprowadzenia na rynki USA i Kanady modelu X5 xDrive35d, napędzany 3-litrowym sześciocylindrowym turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym o mocy 260 KM. Zanim jednak samochód trafi do sprzedaży, musiał przejść dodatkowe testy emisji spalin, które niedawno zostały wprowadzone przez kanadyjski Urząd Transportu i amerykański rząd.

Dodatkowym badaniom są poddawane wszystkie nowe samochody z silnikami Diesla. Podczas tych testów inżynierowie sprawdzają, czy w samochodzie nie zamontowano dodatkowych urządzeń lub oprogramowań, które obniżają poziom emisji spalin podczas okresowych przeglądów.

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska EPA (Environmental Protection Agency) poinformowała, że zakończyła już badanie BMW X5 xDrive35d, w którym nie stwierdzono żadnych uchybień dotyczących emisji spalin. Z powodu dodatkowych testów, BMW musiało wstrzymać produkcję modelu, który powstaje w fabryce w Spartanburgu w stanie Południowa Karolina (USA).

14 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy