Mahindra Mahindra TUV 300 Pininfarina

Indyjski firma samochodowa Mahindra & Mahindra ma nadzieję, że do końca roku przejmie legendarne włoskie biuro projektowe Carrozzeria Pininfarina. Hindusi chcą spłacić długi Włochów i zainwestować pieniądze w rozwój Pininfariny.

Mahindra Mahindra TUV 300 Pininfarina

Trzy tygodnie temu pisaliśmy, że indyjska Mahindra & Mahindra prowadzi rozmowy z głównym udziałowcem Pininfariny w sprawie przejęcia włoskiego biura projektowego. Mahindra chce spłacić zadłużenie Pininfariny w wysokości 53 mln euro i zainwestować 100 mln euro w rozwój biura. Hindusi mają nadzieję, że trwające od kilku miesięcy negocjacje zostaną zakończone do końca grudnia.

Hindusi prowadzą negocjacje z firmą Pincar, która jest większościowym udziałowcem Pininfariny. W 2012 roku Pincar zawarł porozumienie z bankami UniCredit i Intesa Sanpaolo, przekazując im kontrolę nad większościowym udziałem (76 procent) w Pininfarinie. To oznacza, że sprzedaż włoskiego biura projektowego musi być zatwierdzona przez banki. Pincar poinformował, że plan restrukturyzacji Pininfariny opracowany przez Mahindrę został przedstawiony bankom wierzycielom już we wrześniu. Carrozzeria Pininfarina przynosiła straty od 10 lat.

Mahindra współpracuje już z biurem Pininfarina, które brało udział w projektowaniu modelu TUV 300.

 

 

Mahindra Mahindra TUV 300 Pininfarina
12 grudnia 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE