crash testy EuroNCAP

Znakomite wyniki Hondy w testach EuroNCAP

Kilka lat temu 5-drzwiowa Honda Jazz zdobywając 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP została oceniona jako jeden z najbezpieczniejszych samochodów w Europie a co za tym idzie wyznaczyła nową granicę bezpieczeństwa w klasie samochodów supermini. Według najnowszych testów Euro NCAP najwyższe noty uzyskały modele Jazz oraz HR-V.

crash testy EuroNCAP

Ostatnie testy EuroNCAP wskazują, że Honda Jazz nadal będzie zaliczana do jednego z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie.  Model przetestowany w tym miesiącu wyposażony był w opracowany przez firmę system aktywnego hamowania w ruchu miejskim (CBTA), który wykorzystuje czujniki laserowe do skanowania drogi przed samochodem, po czym po rozpoznaniu przeszkody automatycznie zatrzymuje pojazd.

Samochód otrzymał następujące oceny w poszczególnych kategoriach:
Bezpieczeństwo dorosłych : 93%
Bezpieczeństwo dzieci : 85%
Bezpieczeństwo pieszych : 73%
Systemy bezpieczeństwa : 71%

crash testy EuroNCAP

Jeśli chodzi o klasę SUV to samochody znajdujące się w tym segmencie zazwyczaj otrzymywały niezbyt wysokie oceny w testach EuroNCAP. Honda HR-V jest wyjątkiem. Japończycy otrzymując tak wysoką notę pokazali, że samochód klasy SUV również może być bardzo bezpieczny.
Honda HR-V otrzymała najwyższe noty za ochronę pasażerów i dzieci. Wyniki są następujące:
Bezpieczeństwo dorosłych : 86%
Bezpieczeństwo dzieci : 79%
Bezpieczeństwo pieszych : 72%
Systemy bezpieczeństwa : 71%

 

Opracował : Mateusz Stasiak

 

(Źródło: EuroNCAP)

14 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy