Google Self-Driving Car samochody autonomiczne samochody elektryczne

Aleksandr Milewski @zandr zmieścił na Twitterze nietypowe zdjęcie, na którym widać policjanta zatrzymującego słynny pojazd Google'a. Okazało się, że przyczyną tej policyjnej interwencji była... zbyt wolna jazda eksperymentalnego samochodu.

Google Self-Driving Car samochody autonomiczne samochody elektryczne

Uwagę policji zwrócił sznur wolno jadących samochodów ulicam miasta Mountain View, znajdującego się w sąsiedztwie Palo Alto, gdzie jest słynna Dolina Krzemowa. Przyczyną powolnej jazdy był eksperymentalny samochód Google’a (elektryczny pojazd autonomiczny), kierowany przez komputer, którym sterował operator. Gdy policjant zatrzymał samochód, okazało się, że musi skontaktować się z operatorem przez nadajnik znajdujący się w pojeździe. Według świadków, policjant poinformował, że „szkolenie operatorów powoduje utrudnienia w ruchu drogowym”.

Google w komentarzu do zdarzenia stwierdził m.in., że doświadczalny samochód przejechał już ponad 3,2 mln km, czyli dystans jaki pokonuje przeciętny kierowca w ciągu 90 lat, a jeszcze nigdy nie został ukarany mandatem.

 

Google Self-Driving Car samochody autonomiczne samochody elektryczne

Samochód Google’a, który oficjalnie nazywa się Google Self-Driving Car (SDC), jest pojazdem poruszającym się bez kierowcy. Google SDC może poruszać się po drogach czterech stanów: Nevada, Floryda, Kalifornia i Michigan oraz po mieście Waszyngton. Samochód posiada homologację dopuszczającą do jazdy wyłącznie po drogach z ograniczeniem prędkości do 30 mph (56 km/h), ponieważ ze względów bezpieczeństwa maksymalna prędkość SDC została ograniczona do 40 km/h.

Google zapowiedział uruchomienie produkcji seryjnej swojego samochodu w roku 2020.

 

(Źródło: BBC, Twitter-Aleksandr Milewski @zandr)

14 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE