Ferdinand Piëch Volkswagen Design Group Walter de Silva

Walter de Silva odchodzi z Volkswagena

Walter de Silva, główny projektant grupy Volkswagena, odchodzi na emeryturę. W lutym przyszłego roku de Silva kończy 65 lat. Włoski projektant nadzorował prace zespołów opracowujących modele Audi, Bentleya, Bugatti, Seata, Skody i Volkswagena. Był również szefem projektu Alfy Romeo 156. Zaprojektował też aparat fotograficzny Leica M9 Titanium.

Ferdinand Piëch Volkswagen Design Group Walter de Silva

Magazyn Auto&Design napisał, że Walter de Silva odejdzie na emeryturę pod koniec listopada. Informację potwierdził Automotive News, przypominając, że w lutym przyszłego roku de Silva kończy 65 lat. Włoch był od dziewięciu lat głównym projektantem w grupie Volkswagena, który koordynował pracę działów projektowych wszystkich marek. Był zaufanym człowiekiem Martina Winterkorna, który po wybuchu afery z emisją spalin zrezygnował ze stanowiska prezesa grupy Volkswagena.

Walter de Silva, zanim przeszedł do Volkswagena w 1999 roku, był szefem biur projektowych Fiata i Alfy Romeo. Do niemieckiego koncernu ściągnął go Ferdinand Piëch na stanowisko głównego projektanta Seata. W 2002 roku przejął dodatkowo nadzór nad Audi i Lamborghini. Od 2007 roku jest szefem Volkswagen Design Group, odpowiedzialnym za wszystkie marki samochodów osobowych Volkswagena.

Komentatorzy twierdzą, że odejście de Silvy może przyśpieszyć reorganizację Volkswagena, którą zapowiedziano po wybuchu afery Dieselgate, choć sam de Silva nie jest zamieszany w ten skandal. Nie wiadomo jeszcze, czy niemiecki koncern powoła kogoś na miejsce Włocha, cz też zlikwiduje stanowisko głównego koordynatora prac projektantów poszczególnych marek.

6 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Ludzie