Afera Volkswagena Dieselgate

VW sam ujawnia nieprawidłowości

Volkswagen oświadczył, że odkrył w swoich modelach "niespójności" związane z emisją dwutlenku węgla. Problem może dotyczyć 800 000 samochodów i jest związany z normami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Szef Volkswagena Matthias Mueller powiedział: "Od samego początku mocno naciskamy na wyjaśnienie nieprawidłowości. Jest to bolesny proces, ale to jest nasza jedyna alternatywa".

Nieprawidłowości ujawnione przez grupę Volkswagena dotyczą modeli Audi, Seat, Skoda i VW w których od roku 2012 zaczęto montować silniki Diesla o pojemności 1,4 l, 1,6 l oraz 2,0 l. Problem z zachowaniem normy emisji spalin może występować również w silniku benzynowym 1.4 TSI ACT, w którym zastosowano technologię wyłączająca dwa z czterech cylindrów przy niewielkim obciążeniu.

Rzecznik Volkswagena powiedział, że w wypadku niektórych silników może wystąpić przekroczenie normy zużycia paliwa – czyli normy emisji dwutlenku węgla – od 10 do 15 procent.

Przekroczenia norm emisji CO2 dotyczą przede wszystkim Unii Europejskiej, ale rzecznik VW nie wyklucza, że również w USA mogły zostać naruszone przepisy.

Rzecznik zaznaczył, że komunikat wydany przez koncern jest konsekwencją wewnętrznej kontroli i nie ma nic wspólnego z ostatnim raportem EPA, w którym zarzuca się Volkswagenowi stosowanie nielegalnego oprogramowania w silnikach 3.0 V6 TDI.

4 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE