Afera Volkswagena Dieselgate TDI Goodwill Program

VW przeprasza i daje w prezencie po 1250 dolarów

Volkswagen rusza w Stanach Zjednoczonych z akcją "TDI Goodwill Program", skierowaną do wszystkich właścicieli 482 000 samochodów, w których wykryto we wrześniu nielegalne oprogramowanie zaniżające emisję spalin. Właściciele Volkswagenów będą mogli odebrać dwie karty płatnicze zasilone łączną kwotą 1250 dolarów.

Afera Volkswagena Dieselgate TDI Goodwill Program

Volkswagen próbuje odzyskać zaufanie swoich amerykańskich klientów i proponuje im prezent w postaci 1250 dolarów zgromadzonych na dwóch specjalnych kartach płatniczych. Oferta jest skierowana do wszystkich osób, które kupiły nowego lub używanego Volkswagena, w którym we wrześniu wykryto nielegalne oprogramowanie fałszujące wyniki emisji spalin.

Kart oferowane przez Volkswagena, to tzw. karty przedpłacone (prepaid), które zostały zasilone z kasy niemieckiego koncernu. Pierwszej karty, która będzie zasilona kwotą 500 dolarów, będzie można używać wszędzie – od sklepu spożywczego poczynając, a na ekskluzywnym butiku kończąc. Drugiej karty, na której będzie kwota od 500 do 750 dolarów (wysokość zależy od modelu kupionego samochodu), będzie można używać wyłącznie w punktach dilerskich VW.

Każdy właściciel VW TDI, który będzie chciał wymienić swój samochód na inny model Volkswagena, otrzyma również specjalny rabat w wysokości 2000 dolarów.

Pierwsze pytanie, które pojawiło się po ujawnieniu tej akcji wchodzącej w życie 9 listopada, brzmi: czy przyjęcie kart od Volkswagena w ramach „TDI Goodwill Program” dyskwalifikuje z udziału w procesach o odszkodowania przed amerykańskimi sądami? Tego dowiemy się w przyszłym tygodniu.

Akcją nie zostały objęte samochody grupy Volkswagena z silnikami 3.0 V6 TDI.

7 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy