Afera Volkswagena Dieselgate Matthias Mueller

WV o szczegółach akcji serwisowej

Szef Volkswagena Matthias Mueller powiedział, że koncern ma już opracowany plan naprawczy dla samochodów wyposażonych w silniki wysokoprężne 1.6 i 2.0, które trafiły na rynek europejski. Mueller powiedział również, że koncern zarezerwował 6,7 mld euro prowizji dla sieci serwisowej VW, która przeprowadzi akcję naprawczą.

Według Matthiasa Muellera, w samochodzie wyposażonym w 2-litrowy silnik wysokoprężny wystarczy aktualizacja oprogramowania, co zajmie około pół godziny. Nieco bardziej skomplikowana będzie naprawa silników 1.6, ale proces montażu dodatkowego elementu w tej jednostce napędowej nie powinien trwać dłużej niż jedną godzinę.

Program serwisowy dla samochodów z silnikami 1.6 i 2.0 obejmie 8,2 mln samochodów, spośród 8,5 mln samochodów w których wykryto emisję spalin przekraczającą dopuszczalne normy.

Akcja serwisowa będzie kosztowała Volkswagena 6,7 mld euro – taką kwotę wypłaci niemiecki koncern autoryzowanym serwisom za przeprowadzenie akcji naprawczej.

25 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy