Afera Volkswagena Dieselgate VW Polo TDI BlueMotion

VW od roku wiedział o problemach z emisją spalin

Kadra kierownicza Volkswagena już rok temu wiedziała, że niektóre samochody zużywają więcej paliwa niż jest to oficjalnie deklarowane przez koncern – napisał niemiecki Bild am Sonntag, nie podając jednak źródła tej informacji.

Bild am Sonntag twierdzi, że na początku roku były szef Volkswagena Martin Winterkorn otrzymał raport, który mówił o sporych rozbieżnościach między oficjalnym a rzeczywistym zużyciem paliwa  w VW Polo TDI BlueMotion. Ale dopiero miesiąc później podjęto decyzję o wycofanie jednej z wersji tego modelu, tłumacząc to oficjalnie niską sprzedażą.

Bild am Sonntag podkreśla, że Volkswagen nie poinformował właścicieli samochodów, że zużycie paliwa w warunkach realnych jest o 18 procent wyższe od tego, co było publikowane w oficjalnych materiałach informacyjnych koncernu.

Rzecznik Volkswagena potwierdził, że sprzedaż Polo TDI BlueMotion została wstrzymana z powodu niskiego popytu. Jednocześnie przypomniał, że koncern nadal prowadzi kontrole wszystkich modeli produkowanych od 2012 roku.

30 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy