Afera Volkswagena Daimler Dieselgate Dieter Zetsche Mercedes-Benz

VW naruszył zaufanie do niemieckich marek

Dieter Zetsche, szef Daimlera, powiedział w Waszyngtonie, że afera Volkswagena naruszyła zaufanie do niemieckich samochodów i podkreślił, że w żadnym Mercedesie nigdy nie montowano jakichkolwiek nielegalnych urządzeń, które przekłamywałyby wyniki testów emisji spalin.

Afera Volkswagena Daimler Dieselgate Dieter Zetsche Mercedes-Benz

Szef Daimlera Dieter Zetsche powiedział na spotkaniu w Economic Club w Waszyngtonie, że wykrycie nielegalnych urządzeń oszukujących wyniki emisji spalin w Volkswagenach, było ciosem w całą branżę motoryzacyjną Niemiec. Ludzie mogą teraz zakładać, że skoro jedna firma to robiła, to inni również mogą ukrywać rzeczywisty poziom emisji spalin, podkreślił w rozmowie z dziennikarzami Zetsche.

To był cios, który osłabił siłę hasła Made in Germany i zaufanie do naszych marek. Naszym zadaniem jest odbudowa tego zaufania. My nie mamy niczego do ukrycia – powiedział Dieter Zetsche – Mercedes-Benz nigdy nie korzystał z żadnego oprogramowania, które fałszowałoby wyniki emisji spalin„.

Na pytanie, czy wykrycie nieprawidłowości w 11 milionach samochodów Volkswagena miało wpływ na sprzedaż Mercedesa, szef Daimlera odpowiedział, że nie odnotował do tej pory żadnego wzrostu lub spadku sprzedaży. Powiedział, że Volkswagenowi będzie potrzebny czas, żeby odzyskać zaufania klientów.

Miliarder David Rubenstein, który brał udział w waszyngtońskim spotkaniu z Dieterem Zetsche, pochwalił się, że wciąż ma 20-letniego Mercedesa, z którym nigdy nie miał problemów, na co Zetsche odpowiedział: „Mamy nowe samochody„.

Szef Daimlera, zapytany jaki samochód chciałby kupić, gdyby nie mógł dostać Mercedesa, odpowiedział: „Aston Martina… Ale mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji„.

7 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Ludzie