Afera Volkswagena Dieselgate Matthias Mueller

VW chce zapłacić za zatruwanie Europy

Volkswagen może sprzedać akcje Ducati – twierdzi część analityków – żeby pokryć część kosztów związanych z karami, które szykuje Unia Europejska za sprzedaż samochodów niespełniających norm emisji spalin. Szef Volkswagena Matthias Mueller skierował pismo w tej sprawie do ministrów finansów UE.

Afera Volkswagena Dieselgate Matthias Mueller

Grupa Volkswagena oświadczyła, że zapłaci cały podatek za przekroczenie europejskiej normy emisji spalin w 800 000 samochodów, które trafiły na unijny rynek. Szef Volkswagena Matthias Mueller wystosował pismo do ministrów finansów Unii Europejskiej, by podwyższoną stawką podatkową obciążyli niemiecki koncern, a nie właścicieli Audi, Seatów, Skód i VW.

Według analityków, grupa Volkswagena musi się liczyć z wydatkiem przynajmniej 35 mld euro na pokrycie wszystkich kosztów związanych z aferą Dieselgate, na które złożą się serwisowe akcje naprawcze, grzywny i procesy sądowe.

Jakby tego było mało, szefostwo Volkswagena czeka jeszcze wewnętrzna przeprawa z przedstawicielami pracowników. Matthias Mueller zapowiedział niedawno ograniczenie inwestycji na poziomie 1 mld euro w związku z kosztami afery. Bernd Osterloh, przewodniczący rady pracowniczej i członek prezydium rady nadzorczej grupy Volkswagena, powiedział: „Zarząd Volkswagena ogłosił program oszczędnościowy jednostronnie i bez żadnych podstaw”.

7 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy