samochody autonomiczne Toyota Toyota Research Institute

Toyota inwestuje w Dolinie Krzemowej

Samochody autonomiczne, czyli takie, które mogą jechać bez zaangażowania człowieka w prowadzenie – nad rozwojem tej technologii będzie pracowała nowa spółka Toyoty. Firma nazywa się Toyota Research Institute i znajduje się w słynnej Dolinie Krzemowej w w Palo Alto w Kalifornii (USA).

samochody autonomiczne Toyota Toyota Research Institute

W sąsiedztwie Toyota Research Institute działają m.in. Apple, Google, Facebook oraz Uniwersytet Stanforda, będący jednym z czołowych uniwersytetów na świecie. Drugi obiekt Toyota Research Institute powstaje w Cambridge, w stanie Massachusetts (USA). Japoński koncern motoryzacyjny zainwestuje w nową spółkę 5 mld dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat, a na początku zatrudni 200 osób.

Gill Pratt, szef Toyota Research Institute, powiedział, że nowa spółka będzie pracowała nad rozwojem pojazdów autonomicznych, które w przyszłości będą miały wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Według Pratta, pojazdy autonomiczne sprawią, że ludzie mniej uzdolnieni do prowadzenia samochodów oraz seniorzy staną się bardziej mobilni. „Planujemy również badania, które poprawią efektywność produkcji oraz pozwolą na wykorzystanie nowych materiałów” – powiedział Gill Pratt.

Toyota zapowiedziała, że w 2020 roku będzie gotowa do uruchomienia produkcji seryjnej samochodów autonomicznych.

8 listopada 2015

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy